Mgr. Kateřina Jančíková

Práce s dětmi mě vždy naplňovala, proto jsem jezdila na letní tábory jako vedoucí, pracovala jako prázdninová animátorka na hotelu a vystudovala jsem Učitelství pro 1.stupeň ZŠ na MU v Brně. Během studia jsem měla možnost v rámci praxe či seminářů nahlédnout do různých typů škol. Srdcovou záležitostí pro mě byla malotřídní škola, protože jsem jí sama prošla. Se zájmem jsem studovala i přístupy a metody v "alternativních" školách.

Po vysokoškolském studiu od roku 2010 doposud jsem byla zaměstnána v klasickém školství. Čtyři roky jsem strávila na mateřské dovolené se dvěma dětmi. Praxí a mateřstvím jsem si ujasnila, že partnerský a respektující přístup je pro mne ve vzdělávání a výchově na prvním místě. Proto se těším na práci v Otevřené třídě, na společné objevování a cestu za vzděláním.

K mým zálibám patří jízda na kole, lehká turistika a hudba. Hraji na klavír a kytaru, ráda zpívám, literatura mi není cizí. Navštěvuji divadelní představení a koncerty. Nejcennější je pro mě čas strávený s mou rodinou.