PhDr. Radim Mikulka

Nejprve bych se ohlédl zpět. Mám za sebou čtyři dekády života. Prožil jsem nádherné dětství na venkově, kde jsem měl výbornou partu kamarádů. Bavilo mě sportování: závodně jsem se věnoval kopané a skokům na lyžích. Ve fotbale jsem působil jako hráč, trenér a předseda oddílu ještě v nedávné době. Vyučil jsem se elektrikářem a toto povolání jsem vykonával v Třineckých železárnách. Poté následovala základní vojenská služba. Pracoval jsem na pile a u zedníků jako pomocný dělník. Během těchto zaměstnání jsem dálkově dokončil středoškolské vzdělání s maturitou.

Píše se rok 2001 a já jdu učit na Základní školu do Bystřice (stal se takový zázrak). Na tomto pracovišti jsem nakonec zůstal 17 let. Během této doby jsem se dálkově vzdělával dál, hlavně v oblasti sociální pedagogiky. Byl jsem hlavním vedoucím lyžařských kurzů, školním metodikem prevence, plavčíkem apod. V době prázdnin jsem jezdil jako hlavní vedoucí na tábory do zahraničí.

Mezi moje záliby patří mé povolání učitele, trenérství (fotbal, volejbal, stolní tenis, atd.), četba, cestování, geopolitika, filozofie, psychologie a z ostatních plavání, cyklistika, práce v lese a hra na kytaru.

Když se podívám do své budoucnosti, vidím datum 1. září 2019 a já si plním další životní sen - vyučování ve škole s alternativním zaměřením - v Otevřené třídě v Třinci.