Pedagogové / průvodci

Mgr. Dáša Misiarzová

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Univerzity v Ostravě. Studium jsem ukončila v roce 2004 a rozhodla jsem se ještě nabýt životní a jazykové zkušenosti tříletým pobytem v Londýně.

Během pětileté praxe na základní škole jsem získala cenné zkušenosti při práci s dětmi a zde jsem také měla možnost se věnovat a vést anglický, ekologický a divadelní kroužek, a s dětmi vydávat školní noviny. Ráda zpívám a hraji na flétnu. Po celou dobu studia a mého působení ve školním prostředí jsem se inspirovala novými metodami a způsoby výuky.

Po narození mého druhého dítěte a díky osudového setkání s Magdou Vrátnou jsem dostala příležitost spolupracovat na společném projektu v předškolním vzdělávání Dětské skupince Mateří doušky. Podařilo se nám vytvořit bezpečně emoční prostředí s respektujícím přístupem a podporou přirozeného vývoje a učení dítěte. Ve skupince využíváme prvky Montessori výchovy a vzdělávání. V průběhu této praxe jsem absolvovala kurzy, které dále rozšířily mé učitelské vzdělání. Účastnila jsem se, např. Angličtina pro nejmenší 1 - 3, projektové výuky, Respektovat a být respektován, Montessori kurzy s Evou Štárkovou a Zuzanou Prémou, čtení a psaní ke kritickému myšlení.

Mám ráda aktivní způsob života a přírodu. Jsem otevřena novým věcem a ráda objevuji svět.
Vážím si své rodiny, místa, kde žiji a lidských hodnot.

Mgr. Kateřina Jančíková

Práce s dětmi mě vždy naplňovala, proto jsem jezdila na letní tábory jako vedoucí, pracovala jako prázdninová animátorka na hotelu a vystudovala jsem Učitelství pro 1.stupeň ZŠ na MU v Brně. Během studia jsem měla možnost v rámci praxe či seminářů nahlédnout do různých typů škol. Srdcovou záležitostí pro mě byla malotřídní škola, protože jsem jí sama prošla. Se zájmem jsem studovala i přístupy a metody v "alternativních" školách.

Po vysokoškolském studiu od roku 2010 doposud jsem byla zaměstnána v klasickém školství.
Čtyři roky jsem strávila na mateřské dovolené se dvěma dětmi. Praxí a mateřstvím jsem si ujasnila, že partnerský a respektující přístup je pro mne ve vzdělávání a výchově na prvním místě. Proto se těším na práci v Otevřené třídě, na společné objevování a cestu za vzděláním.

K mým zálibám patří jízda na kole, lehká turistika a hudba. Hraji na klavír a kytaru, ráda zpívám, literatura mi není cizí. Navštěvuji divadelní představení a koncerty. Nejcennější je pro mě čas strávený s mou rodinou 

PhDr. Radim Mikulka

Nejprve bych se ohlédl zpět. Mám za sebou čtyři dekády života. Prožil jsem nádherné dětství na venkově, kde jsem měl výbornou partu kamarádů. Bavilo mě sportování: závodně jsem se věnoval kopané a skokům na lyžích. Ve fotbale jsem působil jako hráč, trenér a předseda oddílu ještě v nedávné době. Vyučil jsem se elektrikářem a toto povolání jsem vykonával v Třineckých železárnách. Poté následovala základní vojenská služba. Pracoval jsem na pile a u zedníků jako pomocný dělník. Během těchto zaměstnání jsem dálkově dokončil středoškolské vzdělání s maturitou.

Píše se rok 2001 a já jdu učit na Základní školu do Bystřice (stal se takový zázrak). Na tomto pracovišti jsem nakonec zůstal 17 let. Během této doby jsem se dálkově vzdělával dál, hlavně v oblasti sociální pedagogiky. Byl jsem hlavním vedoucím lyžařských kurzů, školním metodikem prevence, plavčíkem apod. V době prázdnin jsem jezdil jako hlavní vedoucí na tábory do zahraničí.

Mezi moje záliby patří mé povolání učitele, trenérství (fotbal, volejbal, stolní tenis, atd.), četba, cestování, geopolitika, filozofie, psychologie a z ostatních plavání, cyklistika, práce v lese a hra na kytaru.

Když se podívám do své budoucnosti, vidím datum 1. září 2019 a já si plním další životní sen - vyučování ve škole s alternativním zaměřením - v Otevřené třídě v Třinci.